Vydřené vítězství v derby s Dolňákem

Malonty – D. Dvořiště 1:0 (1:0)

střelci: Žalud

sestava: Přibyl,Kaločai,Krátký M.,Kubát.,Tomáš,Svatoň R.,Krátký R.(75.Mrzena),Gažák, Svatoň D.,Žalud(58.Olah R.),Pešl

Tradičně vyhecované derby začala obě mužstva opatrně. Do prvního náznaku šance se dostali v 15.min. hosté, když po ruce rozehráli u pravého rohu velkého vápna trestný kop, ale technická střela šla naštěstí nad břevno naší branky. V 25.min. na druhé straně z téměr stejného místa, rozehrál trestný kop Gažák, ale se slabou střelou si gólman hostů poradil. V 30.min. se rozhodlo o osudu celého zápasu. Na pravé straně u brankové lajny rozehrál aut Pešl na Gažáka, ten se ve vpně pěkně uvolnil a poslal přesný pas na bližší tyč, kam naběhl nikým nekrytý Žalud a hlavou otevřel skóre 1:0. V 35.min. kopal z pravé strany z pětadvaceti metrů tretňák opět Gažák, ale s tečovanou střelou si gólman hostů znovu poradil. To bylo vcelku vše co se událo v první půli jinak fotbalově průměrného zápasu. V druhé půli hosté přidali na důrazu, začaly narůstat emoce a zároveň i tlak soupeře na naší branku. V 55.min. po rychlém protiútoku po pravé straně, pálili hosté z hranice velkého vápna těsně nad. Hosté tlačili, ale do nějaké vyloženější šance je naše obrana nepustila. V 70.min. se po tečované střele, otřel balon o břevno Přibylovo branky. V 77.min. se za vápnem dostal k odraženému balonu D. Svatoň, jeho střelu Dolňácký gólman vyrazil a z dorážky pálil R.Svatoň nad. V době sílícího tlaku soupeře přišel v 80.min. centr do vápna na zcela volného Gažáka, ale ten z bezprostřední blízkosti nastřelil jen gólmana hostů. V 82.min. poslal R. Olah přesný pas za obranu na nabíhajícího Pešla, ten postupoval sám brankáře, ale zbytečnou kličku mu Růžička přečetl a sebral balon Pešlovi z nohy.  V 84.min. prošel středem až do vápna Mrzena, ale pálil těsně vedle levé tyče. V 86.min. trefil z trestného kopu R. Olah břevno branky hostů. Rozhodčí nastavil po nervózní druhé půli šest minut. V 92.min. musel ještě Přibyl vytahovat z podbřevna tvrdou ránu hostů, ale dál už hosté nic nezmohli a derby tak skončilo našim vítězstvím. Nutno říct, že vydřeným, ale zaslouženým. Škoda jen zbytečných emocí po utkání, kdy zjevně někteří z hráčů sopeře neunesli porážku a došlo ke zbytečné strkanici, při níž byl napaden i hlavní pořadatel utkání.