Sportovní klub
Nejnovější komentáře
  Archivy
  Další zápasy

   

  TOPlist

  Informace o klubu

  Sportovní klub TJ Hraničář Malonty

   

  Tělovýchovná jednota  Hraničář  Malonty  od historie   po současnost:

  Tělovýchovná jednota Hraničář  byla  založena  19. prosince  roku 1960. V  letech  1960 až 1970 jsou  založeny  oddíly kopané a stolního tenisu (1964),  následně oddíl volejbalu (1967)  a oddíl košíkové žákyň (1968-1969).  V tomto období je rovněž vybudováno fotbalové hřiště s kabinami a tribunou,  první volejbalové hřiště a ke škole byla  přistavěna nová tělocvična.

  V  následujícím desetiletí mírně  zájem o tělovýchovu   ustupuje a proto je  hlavní sportovní činnost  zaměřena  na  žákovské oddíly.  Daří se zejména  oddílu košíkové  žákyň.

  Počátkem osmdesátých let se začíná probouzet zájem o další nová sportovní odvětví, kterými jsou tenis a lyžování.  V roce 1980  jsou vystavěny   tenisový s volejbalovým  kurtem  a vzniká  oddíl tenisu . V dalších letech (1984 – 1986)  dochází  k  rekonstrukci  a modernizaci fotbalových kabin,  je   přistavěn druhý tenisový kurt  a  v  nedaleké  Jaroměři   zprovozněn lyžařský vlek.   V tomto období dochází taktéž k oživení sportovního života v jednotlivých oddílech a bezesporu velkým úspěchem tělovýchovy v obci  byly výsledky   v soutěži   „Zdatné děti“  žáků 5. tříd  ZŠ,  kteří se  po čtyři roky  umisťovali v celostátním měřítku  vždy na nejvyšších příčkách.

  Devadesátá léta, kdy se tělovýchovná jednota  stává občanským sdružením s vlastní právní subjektivitou (1991),  přinášejí další  rozšíření sportovních  aktivit v nových oddílech, kterými jsou  oddíl volejbalu, oddíl nohejbalu a oddíl florbalu.  Žákovská florbalová družstva velmi úspěšně reprezentují  zdejší základní školu a  tělovýchovnou jednotu v Jihočeské florbalové lize.

  V letech 2004  až  2007  došlo k rozsáhlé  rekonstrukci   fotbalového hřiště ,  přistavěno bylo nové  tréninkové hřiště  a celý  sportovní areál byl dokončen v takové   podobě, která   vyznavačům pohybu   nabízí  velmi kvalitní  podmínky  pro široké  sportovní vyžití.

  Předsedové TJ Hraničář:

  Vlastimil Švec             1960 –  1961

  Vladimír Havelec        1961 –  1990

  Štefan Jaroš              1990 –  1997

  Karel Pouberl              1997 –  2016

  Miloslav Faltus ml.           2016 – do součastnosti

  Share Button
  Výsledky

   

  Online uživatelé
  Uživatel: 1 Host, 1 Bot