Sportovní klub
Nejnovější příspěvky
Nejnovější komentáře
Archivy
Další zápasy

16.kolo OP Muži

Větřní“B“ – Malonty

–      :       –

poločas: (-:-)

ne.29.3.2020. v 15:00

___________________________

 

17.kolo OP žáci

Malonty – N.Ves/Br.

–      :       –

poločas: (-:-)

ne.5.4.2020. v 14:00

_______________________

 

17.kolo OP Přípravky

Malonty – Větřní

–      :       –

poločas: (-:-)

ne.5.4.2020. v 10:00

 

TOPlist

Informace o klubu

Sportovní klub TJ Hraničář Malonty

 

Tělovýchovná jednota  Hraničář  Malonty  od historie   po současnost:

Tělovýchovná jednota Hraničář byla založena  19. prosince  roku 1960 .   V letech  1960 až 1970 jsou  založeny  oddíly kopané a stolního tenisu (1964),  následně oddíl volejbalu (1967)  a oddíl košíkové žákyň (1968-1969).  V tomto období je rovněž vybudováno fotbalové hřiště s kabinami a tribunou,   první volejbalové hřiště  a   ke škole byla   přistavěna nová  tělocvična.

V  následujícím desetiletí mírně  zájem o tělovýchovu   ustupuje a proto je  hlavní sportovní činnost  zaměřena  na  žákovské oddíly.  Daří se zejména  oddílu košíkové  žákyň.

Počátkem osmdesátých let se začíná probouzet zájem o další nová sportovní odvětví, kterými jsou tenis a lyžování.  V roce 1980  jsou vystavěny   tenisový s volejbalovým  kurtem  a vzniká  oddíl tenisu . V dalších letech (1984 – 1986)  dochází  k  rekonstrukci  a modernizaci fotbalových kabin,  je   přistavěn druhý tenisový kurt  a  v  nedaleké  Jaroměři   zprovozněn lyžařský vlek.   V tomto období dochází taktéž k oživení sportovního života v jednotlivých oddílech a bezesporu velkým úspěchem tělovýchovy v obci  byly výsledky   v soutěži   „Zdatné děti“  žáků 5. tříd  ZŠ,  kteří se  po čtyři roky  umisťovali v celostátním měřítku  vždy na nejvyšších příčkách.

Devadesátá léta, kdy se tělovýchovná jednota  stává občanským sdružením s vlastní právní subjektivitou (1991),  přinášejí další  rozšíření sportovních  aktivit v nových oddílech, kterými jsou  oddíl volejbalu, oddíl nohejbalu a oddíl florbalu.  Žákovská florbalová družstva velmi úspěšně reprezentují  zdejší základní školu a  tělovýchovnou jednotu v Jihočeské florbalové lize.

V letech 2004  až  2007  došlo k rozsáhlé  rekonstrukci   fotbalového hřiště ,  přistavěno bylo nové  tréninkové hřiště  a celý  sportovní areál byl dokončen v takové   podobě, která   vyznavačům pohybu   nabízí  velmi kvalitní  podmínky  pro široké  sportovní vyžití.

 

Předsedové TJ Hraničář:

Vlastimil Švec             1960 –  1961

Vladimír Havelec        1961 –  1990

Štefan Jaroš              1990 –  1997

Karel Pouberl              1997 –  2016

Miloslav Faltus ml.           2016 – do součastnosti

Share Button
Výsledky

15.kolo OP Muži

Malonty – Holubov

–     :     

poločas: (-:-)

střelci:

__________________________

 

16.kolo OP žáci

Z.Koruna – Malonty

–      :       –

poločas: (-:-)

střelci:

_______________________

 

16.kolo OP Přípravky

Velešín – Malonty

–       :       –

poločas: (-:-)

střelci:

 

 

Online uživatelé
Uživatel: 1 Bot